• Pro budoucí žáky

• Přestupové řízení z jiné školy

• Řídící učitelka vyhlašuje mimořádné přestupové řízení, které se koná v pondělí 9. 1. 2023 v 15:00 ve Veliši.

Průběh přestupového řízení:

1) Vyplňte elektronickou přihlášku na webových stránkách školy (vzhledem k administrativní náročnosti přípravy přestupového řízení doporučujeme vyplnit přihlášku do 31. 12. 2022)

2) Dostavte se na přestupové řízení - je nutná přítomnost žáka a zákonných zástupců. S sebou přineste vytištěnou a podepsanou přihlášku, kopii posledního vysvědčení, rodný list žáka a OP zákonného zástupce. Pokud má žák doporučení z PPP, doporučujeme ho přinést také.

3) Uchazeč se zúčastní zkušebního týdne od pondělí 9. 1. do pátku 13. 1. 2023. Ve škole bude přítomen podle rozvrhu hodin každý den od 8:00. Orientační rozvrh hodin obdrží rodiče přihlášených žáků emailem.

Kritéria k hodnocení zkušebního týdne:

a) Dodržování dohodnutých pravidel

b) Vhodnost chování, vyjadřování

c) Schopnost pracovat v týmu

d) Schopnost pracovat samostatně

e) Aktivní přístup k plnění zadaných úkolů

f) Aktivní vyhledávání nových úkolů a výzev

g) Pozitivní vliv na třídní klima

h) Respektování zadaných pokynů

Jednotlivé aspekty jsou hodnoceny ANO - NE.  Za ANO získá uchazeč 10 bodů za NE 0 bodů. V případě hodnocení NE v bodech a), b) a h) je přestupové řízení neúspěšné.

(V případě zájmu o objednání obědů ve školní jídelně kontaktujte ředitelku školy.)

4) V průběhu zkušebního týdne uchazeč vykoná přestupovou zkoušku z matematiky, českého jazyka, anglického jazyka a všeobecného přehledu. Průměrný výsledek musí být lepší než 50%, žádný ze zkoušených předmětů nesmí být s horším výsledkem než 25%. Z přestupové zkoušky může uchazeč získat celkem 100 bodů.

5) V případě, že má uchazeč sourozence, který je žákem ZŠBP, získá 20 bodů.

6) Podmínkou pro konání přestupového řízení je podpis Smlouvy o vzdělávání (viz Důležité dokumenty)

7) O přijetí uchazeče bude rozhodnuto na základě výsledků přestupového řízení a vzhledem ke kapacitním možnostem školy.

• Zápis do 1. ročníku

• Informace k zápisu budou zveřejněny v lednu 2023.