• Pro budoucí žáky

• DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Naši školu můžete navštívit v rámci Dne otevřených dveří, který se koná 1. 11. 2023 na druhém stupni v Robousích a 7. 2.  2024 na prvním stupni ve Veliši.

Pokud jste Den otevřených dveří nestihli, domluvte si osobní návštěvu ve škole (reditel@zsbp.cz).

• Zápis do 1. ročníku

• Zápis do prvního ročníku se koná

v pátek 26. 4. 2024 od 14:00 do 18:00

a v sobotu 27. 4. 2024 od 9:00 do 12:00

Průběh zápisu:

1) Vyplňte elektronickou přihlášku na webových stránkách školy (přihlášku je možno vyplnit s předstihem - urychlíte tím průběh zápisu a budete dostávat podrobnější informace o průběhu zápisu a dalších akcích týkajících se budoucích prvňáčků emailem).

2) Dostavte se k zápisu - je nutná přítomnost žáka a zákonných zástupců. S sebou přineste portfolio předškoláka, rodný list dítěte a OP zákonného zástupce.

Termín zápisu si můžete rezervovat

Rezervace online

Obsah portfolia:

Portfolio má podobu desek nebo krabice, kufříku s vloženými obrázky, fotografiemi, předměty, …

Protfolio obsahuje alespoň tři věci,  například:

• ukázku obrázku (jeden či několik obrázků kreslených dítětem)

• ukázku výrobku (vyfocený či přinesený jakýkoli výrobek, který dítě vytvořilo - stavba ze stavebnice, výrobek z papíru, modelíny, …)

• oblíbené zvířátko (fotografii, obrázek či figurku, plyšáka, …- ne živé)

• co rád/a dělám (cokoli, co vystihuje zájmy dítěte - obrázky, fotografie, …)

• jakýkoliv předmět, obrázek, fotografii na téma: moje oblíbená hračka, moje oblíbená hra, můj oblíbený sport, můj oblíbený výlet

• součástí mohou být i věci nehmotné, např. moje oblíbená písnička/básnička (zazpívá, zahraje, zatančí, přednese, …)

3) Součástí zápisu je též neformální část - orientační zjištění školní zralosti v některých vybraných oblastech, které probíhá hravou formou v rámci prohlídky školy. Výkony v jednotlivých oblastech k´jsou bodovány dle následující tabulky (tabulka bude zveřejněna v průběhu března 2024).

4) Podmínkou pro přijetí žáka je podpis Smlouvy o vzdělávání (viz Důležité dokumenty).

5) O přijetí uchazeče bude rozhodnuto na základě výsledků zápisu a vzhledem ke kapacitním možnostem školy. Do prvního ročníku bude přijato 15 žáků.

Pozn.: O přijetí dítěte k základnímu vzdělávání v ZŠBP nerozhoduje pořadí, v jakém zápis proběhne, ale preferenční kritéria a kapacitní možnosti našeho vzdělávacího zařízení.

Odklad povinné školní docházky

Podmínky udělení odkladu školní docházky (viz § 37 zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon ve znění pozdějších předpisů):

1) Písemná žádost zákonných zástupců, která musí být doručena nejpozději v den konání zápisu (ke stažení v sekci Důležité dokumenty). Součástí této žádosti jsou následující dokumenty:

2) Doporučení školského poradenského zařízení (PPP, SPC atp.)

3) Doporučení odborného lékaře

4) Nad rámec povinných dokumentů můžete doložit též doporučující vyjádření MŠ

• Přestupové řízení do současných tříd

• MIMOŘÁDNÉ PŘESTUPOVÉ ŘÍZENÍ 11. - 15. 3. 2024

Průběh přestupového řízení:

1) Vyplňte elektronickou přihlášku na webových stránkách školy (vzhledem k administrativní náročnosti přípravy přestupového řízení doporučujeme vyplnit přihlášku do 29. 2. 2024)

2) Dostavte se na přestupové řízení dne 11. 3. 2024 mezi 13:00 a  15:00 do Robous - je nutná přítomnost zákonných zástupců. S sebou přineste kopii posledního vysvědčení, rodný list žáka a OP zákonného zástupce. Pokud má žák doporučení z PPP, doporučujeme ho přinést také.

3) Uchazeč se zúčastní zkušebního týdne, který začíná v pondělí 11. 3. ráno a končí v pátek 15. 3. 2024. Ve škole bude přítomen podle rozvrhu hodin každý den od 8:00. Orientační rozvrh hodin obdrží rodiče přihlášených žáků emailem.

(V případě zájmu o objednání obědů ve školní jídelně kontaktujte ředitelku školy.)

Kritéria k hodnocení zkušebního týdne:

a) Dodržování dohodnutých pravidel

b) Vhodnost chování, vyjadřování

c) Schopnost pracovat v týmu

d) Schopnost pracovat samostatně

e) Aktivní přístup k plnění zadaných úkolů

f) Aktivní vyhledávání nových úkolů a výzev

g) Pozitivní vliv na třídní klima

h) Respektování zadaných pokynů

Jednotlivé aspekty jsou hodnoceny ANO - NE.  Za ANO získá uchazeč 10 bodů za NE 0 bodů. Uchazeč je úspěšný, pokud získá alespoň 50 bodů.

V případě zisku menšího počtu bodů nebo hodnocení NE v bodech a), b) a h) je přestupové řízení neúspěšné.

4) V průběhu zkušebního týdne uchazeč vykoná přestupovou zkoušku z matematiky, českého jazyka, anglického jazyka a všeobecného přehledu. Průměrný výsledek musí být lepší než 50%, žádný ze zkoušených předmětů nesmí být s horším výsledkem než 25%. Z přestupové zkoušky může uchazeč získat celkem 100 bodů.

5) V případě, že má uchazeč sourozence, který je žákem ZŠBP, získá 20 bodů.

6) Podmínkou pro konání přestupového řízení je podpis Smlouvy o vzdělávání (viz Důležité dokumenty)

7) O přijetí uchazeče bude rozhodnuto na základě výsledků přestupového řízení a vzhledem ke kapacitním možnostem školy.

Přestupové řízení vyhlašujeme zpravidla 1x ročně vždy na počátku ledna. Ve výjimečných případech vyhlásí řídící učitelka mimořádné přestupové řízení.